Vatican Media - LIVE

EucharisticaTV (Muzyka sakralna) - YouTube

Modlitwa za diecezję

katedra w Opolu

Panie Jezu Chryste, Najwyższy i wieczny Kapłanie, Ty założyłeś Kościół, aby był znakiem zbwienia dla wszystkich ludzi i gromadził w jedno rozproszone dzieci Boże. Dziękujemy Ci za łaskę powołania nas do wspólnoty wiernych chrześcijan, która pod przewodnictwem Ojca świętego zdąża do zbawienia w jedności wiary i sakramentów. Dziękujemy Ci za tę cząstkę Kościoła powszechnego, którą jest nasza diecezja z naszym biskupem wyświęconym w sukcesji apostolskiej.

Otaczaj swoją nieustanną opieką biskupa ordynariusza Andrzeja, biskupów pomocniczych: Pawła i Rudolfa, kapłanów, zakony, instytuty świeckie, seminarium duchowne i wszystkich diecezjan. Obdarz nas wszystkich zapałem i gorliwością. Oddajemy Ci w szczególną opiekę nasze rodziny: ojców, matki, młodzież i dzieci, osoby samotne, ludzi chorych i zagubionych. Zachowaj w nas żywą wiarę, obdarz ewangelijnytm zapałem i gorliwością oraz dodaj sił, byśmy się oparli pokusom zła. Wspieraj nas, byśmy modlitwą, ofiarą, pokutą i zachowaniem dobrych obyczajów, przyczyniali się do wzrostu i uświęcenia naszej diecezji i całego Kościoła. Daj nam liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i apostolskie, aby wśród nas nie zabrakło współczesnych głosicieli Ewangelii.

Polecamy Ci również tych, których wiara osłabła i zobojętnieli, lub zupełnie odeszli od Kościoła. Spraw, by powrócili do pierwotnej gorliwości i pełnej wspólnoty z Ludem Bożym. Obdarz swą łaską także wszystkich poszukujących wiary i sensu istnienia, aby pociągnięci przykładem nas wierzących, poznali Ciebie jako prawdziwego Boga i uznali Cię jako swoją Prawdę, Drogę i Życie.

Pielęgnując w naszej diecezjalnej wspólnocie chrześcijańskie dziedzictwo przodków, chcemy zawsze trwać w jedności z Kościołem powszechnym. Będąc tu na ziemi uczestnikami pielgrzymki wiary Ludu Bożego, pragniemy z Twoją pomocą i pod przewodnictwem Ojca świętego i biskupów, dojść do wiecznego celu i pełni zbawienia w niebie, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Źródło: Droga do nieba. Katolicki modlitewnik i śpiewnik, Opole, 2019, nr 104.4

L'Osservatore Romano - EDYCJA POLSKA