św. Anna Samotrzecia
bp Andrzej Czaja, o. Jonasz Pyka, kard. Stanisław Dziwisz, ks. Janusz Iwańczuk
Aktor Zbigniew Stryj czyta "Tryptyk rzymski"
Relikwie św. Jana Pawła II
Pomnik św. Jana Pawła II na Górze św. Anny

Kaplica Miłosierdzia Bożego - 24h

Dar i Tajemnica

Epikleza

siedmiu nowych kapłanów

diecezji opolskiej...

_________________

W sobotę, 30 maja br., siedmiu diakonów diecezji opolskiej przyjęło święcenia prezbiteratu. W tym roku święcenia odbyły się w kilku parafiach diecezji. Oto imiona i nazwiska neoprezbiterów oraz parafie z których pochodzą, w których zostali wyświęceni i do których zostali posłani decyzją biskupa:

ks. Marcin Jaśkowski, z par. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu został wyświęcony w swej rodzinnej parafii przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję,

Został mianowany wikariuszem parafii Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

ks. Krzysztof Kurzeja, z par. Wniebowzięcia Matki Bożej w Kępnicy został wyświęcony w swej rodzinnej parafii przez bpa Rudolfa Pierskałę.

Został mianowany wikariuszem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu.

ks. Łukasz Labusga, z par. św. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej został wyświęcony w kościele katedralnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję,

ks. Paweł Leżuch, z par. Trójcy Świętej w Kujawach–Zielinie został wyświęcony w swej rodzinnej parafii (w Kujawach) przez bpa Rudolfa Pierskałę.

Został mianowany wikariuszem parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

ks. Damian Sklorz, z par. św. Joachima i św. Anny w Dziewkowicach został wyświęcony w swej rodzinnej parafii przez bpa Pawła Stobrawę.

Został mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

ks. Szymon Supel, z par. MB Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu został wyświęcony w swej rodzinnej parafii przez bpa Pawła Stobrawę.

Został mianowany wikariuszem Św. Mikołaja w Krapkowicach.

ks. Kamil Wocka, z par. św. Józefa w Opolu–Wrzoskach został wyświęcony w kościele katedralnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję.

Został mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

__________________________________________

Pamiętajmy w modlitwie o nowych kapłanach naszej diecezji. Proponujemy modlitwę św. Pawła VI za nowowyświęconych kapłanów. Znajdziecie ją na naszej stronie, w bocznej zakładce: "WYBÓR MODLITW" [tutaj]

____________

Więcej na temat neoprezbiterów diecezji opolskiej znajdziecie w oficjalnym serwisie informacyjnym diecezji: