św. Anna Samotrzecia
bp Andrzej Czaja, o. Jonasz Pyka, kard. Stanisław Dziwisz, ks. Janusz Iwańczuk
Aktor Zbigniew Stryj czyta "Tryptyk rzymski"
Relikwie św. Jana Pawła II
Pomnik św. Jana Pawła II na Górze św. Anny

Kaplica Miłosierdzia Bożego - 24h

Uroczystość

Najświętszego Serca Pana Jezusa

* Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów *

Dobry Pasterz

Święto patronalne

Diecezjalnego Dzieła Modlitwy

w intencji Kapłanów

"Oremus".

_____________________

„Moc sługi Bożego jest wprost proporcjonalna do jego wiary. Zadaniem kapłana jest nie tylko udzielanie sakramentów, ale także rozpalanie wiary i bycie jej świadkiem...

Będzie on prowadził dusze do Boga w takim stopniu, w jakim wierzy i w jakim oddał swoją wolność Bogu na wzór Maryi. (…) Co zatem powinniśmy zrobić? Odpowiedź jest prosta: po modlitwie, aby nasza decyzja nie pozostała powierzchowna, powiedzmy Bogu to samo, co Maryja, używając tych samych słów: Oto jestem sługą Pana, niech mi się stanie według Twego słowa! Oddaję ci samego siebie! Mówię «amen», dla całego Twojego planu, «tak» mój Boże" (o. Raniero Cantalamessa OFMCap).

_____________________

Wszystkim uczestnikom DDM "Oremus" dziękujemy z serca za modlitwę i nadal o nią prosimy. Bądźmy razem przy ołtarzu, na Eucharystii, wspierajmy siebie nawzajem, jedni drugich brzemiona niosąc (por. Ga 6, 2).

Dla pogłębienia ducha modlitwy i rozważania tajemnicy Chrystusowego Kapłaństwa, w ramach stałej formacji uczestników Dzieła, polecamy w dzisiejsze Święto i najbliższych dniach

Orędzie Papieża Franciszka

na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2020;

Herb Papieża Franciszka

"...Każde powołanie wymaga zaangażowania. Pan nas powołuje, ponieważ chce uczynić nas podobnymi do Piotra, zdolnymi do „chodzenia po wodzie”, to znaczy do wzięcia naszego życia w swe ręce, aby oddać je na służbę Ewangelii, w sposób konkretny i codzienny, jaki On nam wskazuje, a zwłaszcza w różnych formach powołania świeckiego, kapłańskiego oraz życia konsekrowanego. Ale jesteśmy podobni do Apostoła: mamy pragnienie i zapał, ale jednocześnie jesteśmy naznaczeni słabościami i obawami...." (fragment Orędzia).

Pełny tekst znajdziecie

[tutaj]

_____________

Zdjęcie ikony Jezusa - Dobrego Pasterza: