św. Anna Samotrzecia
bp Andrzej Czaja, o. Jonasz Pyka, kard. Stanisław Dziwisz, ks. Janusz Iwańczuk
Aktor Zbigniew Stryj czyta "Tryptyk rzymski"
Relikwie św. Jana Pawła II
Pomnik św. Jana Pawła II na Górze św. Anny

Kaplica Miłosierdzia Bożego - NA ŻYWO

"Jezu, czy ja ci się podobam?..."

kard. Konrad Krajewski

Homilia kard. Konrada Krajewskiego

wygłoszona w katedrze opolskiej, 22 sierpnia 2020 r.

____________________________________________

W sobotę (22 sierpnia 2020 r.) w katedrze opolskiej o godz. 18.30 kardynał Konrad Krajewski - jałmużnik Ojca Świętego Franciszka wraz z Biskupem Opolskim Andrzejem Czają sprawował Mszę świętą w intencji dobrodziejów i przyjaciół Domu Nadziei, który powstał w Opolu z myślą o ludziach ubogich i wykluczonych. Po Eucharystii kard. Krajewski pobłogosławił Dom Nadziei w Opolu.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A

Ewangelia według świętego Mateusza (Mt 16,13–20):

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”. A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”. Wtedy przykazał uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

www.diecezja.opole.pl

Zdjęcie kard. K. Krajewskiego: