Vatican Media - LIVE

Kanał poświęcony Muzyce Sakralnej

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie - LIVE

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu - LIVE

Drodzy uczestnicy DDM "Oremus"!

Kard. Stanisław Dziwisz

Kard. Stanisław Dziwisz, Pielgrzymka DDM Oremus, Góra św. Anny, 20.05.2017 r.

informujemy, iż planowane na wrzesień 2021 r. rekolekcje dla Rodziców kapłanów,  z uwagi na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obowiązujące reżimy sanitarne zostały odwołane.

Wielki pokój i nadzieję wlewa w nasze serca prorockie zapewnienie św. Jana Pawła II, patrona DDM "Oremus":

św. Jan Paweł II ...Istnieje pewna pokusa, która od zawsze zagraża życiu duchowemu każdego człowieka, a także działalności duszpasterskiej: jest nią przekonanie, że rezultaty zależą od naszej zdolności działania i planowania. To prawda, że Pan Bóg oczekuje od nas konkretnej współpracy z Jego łaską, a zatem wzywa nas, byśmy w służbie Jego Królestwu wykorzystywali wszystkie zasoby naszej inteligencji i zdolności działania. Biada jednak, gdybyśmy zapomnieli, że bez Chrystusa «nic nie możemy uczynić» (por. J 15, 5).

Modlitwa sprawia, że w życiu towarzyszy nam świadomość tej właśnie prawdy. Przypomina nam nieustannie o pierwszeństwie Chrystusa i -- przez odniesienie do Niego -- o pierwszeństwie życia wewnętrznego i świętości. Kiedy ta zasada nie jest przestrzegana, to czyż można się dziwić, że przedsięwzięcia duszpasterskie kończą się niepowodzeniem, pozostawiając w sercu obezwładniające uczucie frustracji? Niech zatem także naszym udziałem stanie się doświadczenie uczniów, opisane w ewangelicznej relacji o cudownym połowie: «Całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili» (Łk 5, 5). W takim momencie potrzebna jest wiara, modlitwa i dialog z Bogiem, aby serce otworzyło się na strumień łaski, a słowo Chrystusa mogło przeniknąć nas z całą swoją mocą: Duc in altum! W czasie tamtego połowu to Piotr wypowiedział słowa wiary: «na Twoje słowo zarzucę sieci» (tamże). Na początku nowego tysiąclecia pozwólcie Następcy Piotra wezwać cały Kościół do takiego aktu wiary, który wyrazi się przez odnowę życia modlitewnego (List apostolski „Novo millennio ineunte”, 38).

Dlatego z tym większą ufnością polecam Was, Kochani, Miłosierdziu Bożemu i błogosławię na codzienną misję modlitwy i świadectwa miłości Kościoła, wspierając kapłanów w ich posługiwaniu.

ks. Janusz Stanisław Iwańczuk

ks. Janusz St. Iwańczuk

Moderator DDM "Oremus"

DDM w intencji Kapłanów "OREMUS"