foto1
Inauguracja DDM Oremus, 18.10.2015
foto1
Inauguracja DDM Oremus, 18.10.2015
foto1
Inauguracja DDM Oremus, 18.10.2015
foto1
Inauguracja DDM Oremus, 18.10.2015
foto1
Inauguracja DDM Oremus, 18.10.2015


Pismo Święte

Biblia

 

Internetowa Liturgia Godzin - BREWIARZ

logo

Katechizm Kościoła Katolickiego

Katechizm Kościoła Katolickiego

Vatican Media - LIVE

Bazylika św. Piotra

Jasna Góra - LIVE

Jasna Góra

Studio TV NIEDZIELA

logo

Radio Jasna Góra - SŁUCHAJ

logo

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - Kraków Łagiewniki - LIVE

Jezus Miłosierny

TV Miłosierdzie

logo TV Miłosierdzie

Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem - LIVE

logo

Dolina Miłosierdzia w Częstochowie - LIVE

logo

Pallotti TV

logo

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie - LIVE

Świątynia Opatrzności Bożej

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu - LIVE

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

EWTN Polska – TELEWIZJA WIEKUISTEGO SŁOWA

logo

Kanał poświęcony Muzyce Sakralnej

logo

Radio eM - SŁUCHAJ

logo

Gość Niedzielny - YouTube

logo

Transmisje Mszy św. w diecezjach w Polsce

Eucharystia

ks. Janusz Iwańczuk

 
...w niedzielę, 18 października 2015 roku, Biskup Opolski Andrzej Czaja powołał do życia Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji Kapłanów "OREMUS".
Uroczystość miała miejsce w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Idea powołania Dzieła Modlitwy zrodziła się w naszym opolskim Kościele jako pokłosie Roku Kapłańskiego. Powstała wspólnota obejmuje wiernych, zrzeszonych w Apostolacie Margaretka, w Duchowej Adopcji Kapłanów, Wspólnocie Kapłańskiej Osób Świeckich oraz tych, którzy każdego dnia podejmują modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. Pierwszym moderatorem Dzieła został mianowany przez Ks. Biskupa, ks. Janusz Stanisław Iwańczuk (na zdjęciu).
______________________________
- Margaretka to grupa siedmiu modlących się ludzi. Mogą ją tworzyć pojedyncze osoby lub całe rodziny. Ważne jest by każdego dnia tygodnia ktoś modlił się w intencji wybranego kapłana. Symbolem Apostolatu Margaretka jest kwiat o siedmiu płatkach, symbolizujących siedem dni tygodnia. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach kwiatowych imiona i nazwiska siedmiu osób, które składają Bogu przyrzecznie modlitwy w jednym, wybranym przez siebie dniu tygodnia w intencji wybranego przez siebie kapłana.
- Duchowa Adopcja polega na wspieraniu modlitwą wybranego przez siebie kapłana na czas określony lub na całe życie.
- Wspólnota Kapłańska Osób Świeckich gromadzi ludzi, którzy pragną nieść duchową pomoc kapłanom i osobom konsekrowanym poprzez modlitwę indywidualną i wspólnotową oraz przez słowo, czyn i ofiarę. Codzienne modlitwy członka wspólnoty to: Hymn do Ducha Świętego, Liturgia Godzin, Koronka do Miłosierdzia Bożego, jedna tajemnica różańca, chętne znoszenie cierpień fizycznych i duchowych oraz ochotne podejmowanie umartwień.
- Celem DDM „OREMUS” jest wspieranie modlitwą posługi kapłańskiej oraz osób życia konsekrowanego; pobudzanie pobożności eucharystycznej poprzez udział w Godzinie Świętej w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
 
Patronowie
Diecezjalnego Dzieła Modlitwy
"OREMUS"
          
          św. Jan Maria Vianney
- św. Jan Maria Vianney, prezbiter,
którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 4 sierpnia;
         
św. Jan Paweł II
 
 
 
 
- św. Jan Paweł II, papież, którego
liturgiczne wspomnienie obchodzimy
22 października, w kolejne rocznice
inauguracji Wielkiego Pontyfikatu.
 
 
 
 
 
 
 
Święta patronalne DDM "OREMUS"

Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan

 

 

- Święto Jezusa Chrystusa

Najwyższego i Wiecznego Kapłana, 

obchodzone w czwartek,

po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego; 

w 2021 r. -  27 maja;

              

 

Najśw. Serce Pana Jezusa

 

- Uroczystość

Najświętszego Serca Pana Jezusa -

                                              Światowy Dzień Modlitw

o Uświęcenie Kapłanów;

           w 2021 r.

- 11 czerwca.

 

Biskupi i kapłani naszej diecezji wyrażają wdzięczność wszystkim, którzy podjęli pasterskie zaproszenie do Dzieła Modlitwy.

Jako Wasi duszpasterze jesteśmy głęboko przekonani o licznych, duchowych owocach codziennej modlitwy, które z pewnością przyczynią się do większej gorliwości i świętości kapłańskiego życia.

_____________________________

 

Do wspólnoty Diecezjalnego Dzieła Modlitwy „OREMUS” może należeć każdy, kto jest gotów zadeklarować codzienną modlitwę w intencji kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz o powołania. Do naszej wspólnoty należą także wszyscy zrzeszeni w Apostolacie Margaretka, w dziele Duchowej Adopcji Kapłanów oraz w Kapłańskiej Wspólnocie Osób Świeckich.

- Deklarację przystąpienia do DDM "OREMUS" można złożyć na ręce księdza proboszcza, podając imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość zamieszkania oraz formę podjętej modlitwy w intencji kapłanów.

Obecnie nasze Dzieło liczy ponad 5000 osób

z terenu diecezji opolskiej!

- Pamiątki (w formie dyplomiku) przyjęcia do DDM „OREMUS” są do nabycia u ks. Moderatora (numer telefonu jest zamieszczony poniżej).

- Jako że Dzieło powołane przez Ks. Biskupa ma jednoczyć wszystkie wspólnoty modlące się za kapłanów, prosimy o informacje od osób już aktywnych w tej posłudze. Każda Margaretka zgłoszona już u Moderatora Krajowego proszona jest o kontakt z Moderatorem DDM "OREMUS". W informacji proszę podać imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowośc zamieszkania oraz rodzaj podjętej przez siebie formy modlitwy. Chodzi o to, abyśmy stanowili trwającą w jedności wielką rodzinę świadków nadziei, którzy podtrzymują kapłańskie dłonie w modlitwie i posłudze pasterskiej.

Drodzy Bracia Kapłani - zwłaszcza Wy, Czcigodni Księża Proboszczowie!

DDM "OREMUS" jest Waszym codziennym zapleczem duchowego wsparcia. Jako moderator Dzieła, jak również wspierający je kapłani, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Propozycja "Niedzieli Kapłańskich" na terenie diecezji opolskiej jest wciąż aktualna! Na zaproszenie Ks. Proboszcza przyjadę do Waszej parafii, wygłoszę kazanie o tajemnicy kapłaństwa oraz poprowadzę okolicznościowe nabożeństwo. Chętnie spotkam się z wiernymi, którzy zechcą podjąć uczestnictwo w Dziele. Szczegóły takiej niedzieli ustalimy wspólnie. Poniżej podaję numer mojego telefonu oraz adres mailowy. Jestem otwarty na Wasze bezcenne sugestie i propozycje. Jako rekolekcjonista diecezjalny jestem także gotów poprowadzić parafialne rekolekcje lub misje na wskazany przez Was, lub zaproponowany przeze mnie, temat. To samo dotyczy też dni skupienia, w zależności od aktualnych potrzeb duszpasterskich np. w ramach spotkań kapłanów dekanatu lub dla świeckich.

DDM "OREMUS"

w programach rozgłośni diecezjalnej:

logo Radio DOXA

 RÓŻANIEC W INTENCJI KAPŁANÓW

 

- W KAŻDY PIĄTEK o godz. 21:00.

Bardzo serdecznie zachęcamy do nadsyłania drogą mailową swoich (rówież osobistych intencji) oraz o telefoniczne włączenie się do modlitwy w czasie trwania audycji:

tel. do studia: +48 77 45 66 777.

- W KAŻDĄ DRUGĄ SOBOTĘ MIESIĄCA o godz. 21:00 

(po audycji "Księża na Księżyc")

 

AUDYCJA "KSIĘŻA NA KSIĘŻYC"

 

- W KAŻDĄ DRUGĄ SOBOTĘ MIESIĄCA o godz. 20:00.

Zapraszamy do wysłuchania i współtworzenia audycji – o kapłanach i kapłaństwie, z udziałem zaproszonych do studia kapłanów i świeckich.

_____________________________

Naszej diecezjalnej rozgłośni możemy słuchać na terenie całej diecezji:              

Opole 107,9 * Nysa 96,7 * 

Kędzierzyn-Koźle 89,6* Racibórz 87,8.

Można nas również słuchać on-line na:

 www.doxa.fm

 - Przygotowujemy w naszej diecezji modlitewnik z godzinami adoracyjnymi oraz dużym wyborem modlitw w intencji kapłanów (modlitwy znajdziemy również na tej stronie w bocznej zakładce: "Wybór modlitw").

- W przygotowaniu jest również książka z audiobookiem, zapisem niezwykle serdecznej rozmowy z Biskupem Opolskim Andrzejem Czają, którą mogliśmy usłyszeć w naszych cyklicznych, sobotnich audycjach w Radio DOXA (dźwiękowe zapisy tych rozmów znajdziemy [TUTAJ], w zakładce: "Audycje" - tytuł: "Księża na Księżyc" - archiwalne nagrania od 13.02. - 11.06.2016 r.).

- Zbieram również świadectwa kapłanów i wiernych o zmarłych biskupach/kapłanach naszej diecezji. 

- We wszystkich sprawach związanych z Dziełem "Oremus", bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego:

+48 509 701 284.

- W każdy pierwszy czwartek miesiąca, w Wielki Czwartek, w święta patronalne Dzieła, czyli w Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów), we wspomnienia Patronów dzieła: św. Jana Marii Vianney’a (4 sierpnia) i św. Jana Pawła II (22 października) a także w dzień dorocznej pielgrzymki DDM „OREMUS” na Górę św. Anny, celebruję Mszę św. w następujących intencjach:

     - za Ojca Świętego Franciszka, Papieża-seniora Benedykta XVI, biskupów, kapłanów,

       diakonów, alumnów i osoby życia konsekrowanego;

     - o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

     - za zmarłych papieży, biskupów, kapłanów, diakonów, alumnów, osoby konsekrowane;

     - w intencji żyjących i zmarłych członków DDM „Oremus”

       -  oraz w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców i Ofiarodawców dzieła Modlitwy.

- Zapraszam wszystkich do współtworzenia naszego Dzieła. Za każde dobre słowo, życzliwą sugestię oraz wsparcie i wieloraką pomoc z serca dziękuję.

ks. Janusz Stanisław Iwańczuk

Moderator DDM „OREMUS”

__________________________

Poniżej podajemy numer konta na które można wpłacać dowolne ofiary przeznaczone na rozwój DDM „Oremus” m. in. na powstanie kaplicy Matki Bożej Kapłańskiej oraz na obraz Matki Bożej Kapłańskiej:

77 1240 5178 1111 0010 6765 5228

         ADRES:   Diecezja Opolska

            ul Książąt Opolskich 19

          PL 45-005 OPOLE

W rubryce „tytułem” prosimy wpisać:

„Darowizna na cele kultu religijnego.”

Za wszystkie ofiary serdeczne: „Bóg zapłać!” Wszystkich Ofiarodawców dołączamy do comiesięcznej Eucharystii i codziennej, kapłańskiej modlitwy.

______________________________

Zdjęcie obrazu św. Jana Marii Vianney'a ze strony: http://www.bu.kul.pl/

Zdjęcie Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana ze strony: https://misyjne.pl/

Zdjęcie obrazu z Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa w Szczecinie ze strony: http://www.nspj.szczecin.pl/

 

DDM w intencji Kapłanów "OREMUS"

Czy wiesz, że...?

pieczęć Oremus

Być ojcem jak św. Józef

św. Józef

I dla ucha, i dla ducha

logo

MARGARETKA - Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów

logo

Aktualności Watykańskie

logo

Aktualności Radia Watykańskiego

logo

Konferencja Episkopatu Polski

logo

Oficjalny Serwis Informacyjny Diecezji Opolskiej

logo diecezji opolskiej

Gość Niedzielny - OPOLSKI

logo

Różaniec z Błogosławionym Prymasem Tysiąclecia

Kard, S. Wyszyński

Oficjalna Strona Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego

logo beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" - Kraków

logo

Listy św. Jana Pawła II do kapłanów

św. Jan Paweł II

Odwiedziny